swietlica

swietlica 003 swietlica 014 swietlica 020

Działalność naszego Stowarzyszenia, dotycząca wychowania i terapii dzieci rozpoczęła się w 2002 r. Powstała wówczas świetlica socjoterapeutyczna, która funkcjonowała do sierpnia 2015 r. W tym czasie realizowaliśmy projekty edukacyjne i terapeutyczne. Ostatni z nich „Aktywnie i pozytywnie – program wspierający dla dzieci i młodzieży” realizowany był w latach 2013-2015 i podobnie jak poprzednie uzyskał finansowanie ze środków Urzędu Miasta Częstochowa.

W październiku 2015 r., w miejsce świetlicy socjoterapeutycznej powstał Klub Dla Dzieci i Młodzieży oraz Punkt Wsparcia Terapeutycznego.

KLUB DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Do naszego Klubu mogą uczęszczać dzieci i młodzież w wieku od 6 do 21 lat. Oferujemy zajęcia:

odrabianie lekcji: jeśli przyjdziesz do nas zaraz po szkole, albo będziesz potrzebował/potrzebowała pomocy w odrobieniu pracy domowej, u nas znajdziesz pomoc,

gry i zabawy: w czasie tych zajęć można spędzić ciekawie czas z daleka od telewizji i internetu. Przyprowadź swoje koleżanki/kolegów i zagrajcie w „owce i wilki”, „jenga tetris”, „scrabble”, „sudoku”, „quiz wiedzy o świecie”, „chińczyka”, „imperium w 8 minut” i inne ciekawe gry.

Nasz Klub wyposażony jest również w drabinki, materace sportowe, huśtawki, mogą więc odbywać się tutaj zabawy ruchowe i gry zespołowe. Mamy też stół do piłkarzyków i cymbergaja,

zajęcia fitness prowadzone są przez dziewczyny uczęszczające do naszego Klubu. Przygotowują one specjalne programy ruchowe dla nastolatek.

W przyszłości planujemy poszerzenie naszej oferty zajęć. Obecnie do naszego Klubu uczęszcza 13 dzieci. Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia nas! Klub otwarty jest od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych.

Dzieci i młodzież uczęszczająca do naszego Klubu może ubiegać się o stypendium stowarzyszenia. Stypendium przyznawane jest osobom, które w poprzedzającym przyznanie go miesiącu spełniały określone kryteria (m. in. wysoka frekwencja, kulturalne zachowanie się, dobra współpraca w grupie).

PUNKT WSPARCIA TERAPEUTYCZNEGO

W Punkcie prowadzone są zajęcia terapeutyczne indywidualne i grupowe, zajęcia socjoterapeutyczne i logopedyczne. Obecnie Punkt współpracuje z Całodobową Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą im. Św. Dominika Savio.

Przejdź do Referencje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dziękujemy za przesłanie wiadomości !

Wystąpił problem podczas wysyłania wiadomości. Prosimy spróbować ponownie.

Proszę wypełnić wszystkie pola w formularzu przed wysłaniem.

Wyślij nam wiadomość

Informacje kontaktowe

 • ul. Michałowskiego 30 b
 • tel. 034/ 372 12 97
 • ufnosc@poczta.fm
 •      42-200 Częstochowa
 •   tel. kom. 600 830 641
 • fax: 034/ 325 77 91

Konto Bankowe

 • Stowarzyszenie Pielęgniarsko - Opiekuńcze "Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie"
 • ul. Michałowskiego 30 b, 42 - 200 Częstochowa
 • BANK MILLENIUM
 • PL34116022020000000039456979
 • SWIFT: BIGBPLPWXXX

Copyright 2015, Ufność

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress