Copyright 2015, Ufność
Częstochowa, rok 1999. Grupa pielęgniarek zakłada Stowarzyszenie, by pomagać dzieciom. To kobiety o ogromnych sercach. Przez wiele lat swojej pracy na oddziałach noworodkowych widziały dramat nowonarodzonych dzieci porzucanych przez rodziców. Nie mogły tylko się przyglądać. Postanowiły działać.
Tak powstał pierwszy w Polsce oddział o interwencyjnym charakterze dla dzieci znajdujących się w nagłych sytuacjach kryzysowych, pozbawionych czasowo lub trwale opieki rodziców. Początkowo w placówce przebywało kilkoro maluchów, całkowity koszt pobytu dziecka finansowany był przez Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze
Eskalacja zjawiska porzucania noworodków, przede wszystkich z dużymi obciążeniami zdrowotnymi, spowodowała, iż po kolejnej modernizacji oraz dostosowaniu oddziału do zwiększonych potrzeb utworzyliśmy Oddział pielęgnacyjno-opiekuńczy dla dzieci, finansowany w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Interwencyjny charakter placówki, polegający na maksymalnym zminimalizowaniu pobytu dziecka na oddziale, spowodował unikalny na skalę kraju rodzaj placówki medycznej. Poprzez wieloletnią już współpracę z lokalnymi oraz krajowymi ośrodkami adopcyjnymi, sądami oraz organizacjami i instytucjami działającymi w obszarze pomocy dziecku pomogliśmy bardzo wielu maluchom znaleźć dom w którym mogą zaznać rodzinnego ciepła. Kompleksowość usług świadczonych w zakładzie pozwala na skuteczną pomoc w zakresie medycznym, tj. eliminowaniu deficytów rozwojowych oraz socjalnym z ramienia Stowarzyszenia. Współpraca z wieloma instytucjami daje szansę wielu dzieciom na adopcję zagraniczną w sytuacjach, kiedy nie znalazły się rodziny adopcyjne czy zastępcze na terenie Polski.
Proszę wypełnić wszystkie pola w formularzu przed wysłaniem.