To tu w dniu 24.10.2000 roku trafił pozostawiony w szpitalu przez mamę po urodzeniu pierwszy maluch. Miał na imię Kuba. Przespał w ośrodku 52 noce a później już szczęśliwy zasypiał przy boku nowych, kochających rodziców. Dziś to 11-letnie, szczęśliwe dziecko nie pamiętające tych dni w „poczekalni do szczęścia”. Dziś, to miejsce, do którego nadal trafiają maluchy z różnym stopniem obciążeń zdrowotnych, czekające na nowy dom a my nadal realizujemy swoją misję poprzez:

 1. Sprawowanie wszechstronnej całodobowej opieki nad dziećmi, tworzenie dzieciom optymalnych warunków rozwoju zapewniając całodobową opiekę.
 2. Umożliwienie dzieciom kontaktów z rodzicami w celu utrzymania więzi z rodziną.
 3. Przygotowanie rodziny biologicznej lub zastępczej, umożliwienie i pomoc rodzicom adopcyjnym w fizycznym i psychicznym kontakcie z dzieckiem – praktyczna wiedza na temat pielęgnacji i opieki nad niemowlakiem – możliwość przebywania z dzieckiem całą dobę.
 4. Współpracę z ośrodkami adopcyjno-opiekuńczymi oraz innymi instytucjami działającymi w obszarze pomocy dziecku.

Świadczenia medyczne w zakładzie realizowane są bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. W zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych Narodowy Fundusz Zdrowia nie finansuje kosztów wyżywienia i zakwaterowania. Stowarzyszenie w ramach organizowanych akcji charytatywnych pozyskuje środki na w/w cel. Priorytetowymi celami, które udaje nam się osiągnąć dzięki świadczonym usługom medycznym w ramach działalności zakładu dla dzieci są:

 1. Transport dzieci i pełna diagnostyka stanu zdrowia dzieci w specjalistycznych ośrodkach służby zdrowia.
 2. Całodobowa opieka pielęgniarska, która obejmuje pielęgnacje noworodka, zabiegi higieniczne, pierwszą specjalistyczną pomoc w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia dziecka (oddział wyposażony jest w niezbędną aparaturę medyczną ratującą życie oraz umożliwiającą czasowy monitoring parametrów życiowych).
 3. Stała specjalistyczna opieka lekarska.
 4. Skuteczna, codzienna rehabilitacja dzięki wczesnej diagnostyce możliwe jest dostosowanie odpowiednich form rehabilitacji i szybkie wyrównanie niedoborów rozwojowych.
 5. Opieka psychologiczna.

Przejdź do Świetlica socjoterapeutyczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dziękujemy za przesłanie wiadomości !

Wystąpił problem podczas wysyłania wiadomości. Prosimy spróbować ponownie.

Proszę wypełnić wszystkie pola w formularzu przed wysłaniem.

Send Message

Contact Info

 • ul. Michałowskiego 30
 • tel. 034/ 372 12 97
 • ufnosc@poczta.fm
 •      42-200 Częstochowa
 •   mobile 600 830 641
 • fax: 034/ 325 77 91

Bank account

 • Stowarzyszenie Pielęgniarsko - Opiekuńcze "Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie"
 • ul. Szkolna 3, 42-262 Poczesna
 • BANK MILLENIUM
 • PL34116022020000000039456979
 • SWIFT: BIGBPLPWXXX

Copyright 2015, Ufność

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress