swietlica

Nasza Świetlica Socjoterapeutyczna funkcjonuje od 2002 roku. Obecnie  jest placówką wsparcia dziennego prowadzoną w formie specjalistycznej i opiekuńczej. Obejmujemy opieką dzieci zamieszkujące na terenie miasta Częstochowy, w szczególności dzieci rodziców pracujących, z rodzin o niskim statusie ekonomicznym oraz dzieci z rodzin niepełnych, zastępczych, adopcyjnych oraz dotkniętych uzależnieniami.

Świetlica ma w swojej ofercie zajęcia ogólnorozwojowe, edukacyjne i  specjalistyczne:

Wspomaganie nauki szkolnej – są to zajęcia, podczas których dzieci odrabiają lekcje oraz rozwijają myślenie logiczne, pamięć,  koncentrację uwagi i wyobraźnię.

Socjoterapia z relaksacją – podczas tych zajęć realizujemy programy rozwijające osobowość, sferę emocjonalną i społeczną uczestników. Dzieci uczą się rozpoznawać, nazywać i kontrolować emocje, mają możliwość korygowania wcześniej przyswojonych norm życia społecznego, uczą się funkcjonowania w grupie rówieśniczej, odreagowują napięcia i stresy, zdobywają wiedze o świecie.

Arteterapia – w trakcie tych zajęć dzieci mają możliwość rozwoju własnych zdolności twórczych, doświadczania radości podczas pracy artystycznej i odnoszenia sukcesów. Podczas zajęć wykorzystywanie są różne techniki, głównie plastyczne i techniczne.

Biblioterapia z profilaktyką uzależnień – to zajęcia, podczas których dzieci poznają literaturę, rozwijają zainteresowania, wyobraźnię i zdolności twórcze. Dzieci, poprzez wiedzę zawartą w prezentowanych książkach, bajkach i opowiadaniach poznają nowe rozwiązania i uczą się nowych zachowań. Program spotkań biblioterapeutycznych obejmuje również literaturę o tematyce związanej z uzależnieniami od alkoholu, nikotyny i narkotyków.

Zajęcia integracyjne – to zajęcia sprzyjające integracji grupy świetlicowej. Podczas tych zajęć dzieci bawiąc się nawiązują ze sobą pozytywne relacje, rozwijają osobowość i uczą się, jak pokonywać trudności.

Dyskusyjny Klub Filmowy i Muzyczny – podczas tych spotkań, dzieci poprzez sztukę filmową i muzyczną o wysokich walorach artystycznych poznają kulturę,  zasady życia społecznego, rozwijają wrażliwość i same uczestniczą w realizacji proponowanych przedsięwzięć.

Gry i zabawy – to czas przeznaczony na zabawy ruchowe i  grupowe oraz  gry towarzyskie.

Do naszej świetlicy uczęszcza obecnie 18 dzieci. Zajęcia prowadzą: Ilona Domagała – wychowawca, Katarzyna Kosno – pedagog oraz Anna Zielińska – pedagog.

Od ponad dwóch lat współpracujemy z Całodobową Placówką Opiekuńczo – Wychowawczą

 1. Św. Dominika Savio z Częstochowy.

W latach 2013-2015 świetlica realizuje program „Aktywnie i pozytywnie – program wspierający dla dzieci i młodzieży” współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Częstochowa.

Przejdź do Referencje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dziękujemy za przesłanie wiadomości !

Wystąpił problem podczas wysyłania wiadomości. Prosimy spróbować ponownie.

Proszę wypełnić wszystkie pola w formularzu przed wysłaniem.

Send Message

Contact Info

 • ul. Michałowskiego 30
 • tel. 034/ 372 12 97
 • ufnosc@poczta.fm
 •      42-200 Częstochowa
 •   mobile 600 830 641
 • fax: 034/ 325 77 91

Bank account

 • Stowarzyszenie Pielęgniarsko - Opiekuńcze "Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie"
 • ul. Szkolna 3, 42-262 Poczesna
 • BANK MILLENIUM
 • PL34116022020000000039456979
 • SWIFT: BIGBPLPWXXX

Copyright 2015, Ufność

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress